archervarius (archervarius) wrote,
archervarius
archervarius

Кривувата візитка Києва (nice try, but no!)

АІН прорекламував новий київський туристичний сайт Visitkiev.ua. Як краєзнавець, не зміг пройти повз і почав його інтенсивно колупати.

Лірика. Краєзнавство - збіса цікава штука, але прикладне та ліричне краєзнавство часто розбігаються. Простіше кажучи, є хлопці, які знають, як працює дорожна мережа міста та його бюджетування, і є ті, що можуть розказувати кумедні історії про старовинні вулиці. Головне, щоб вони не плуталися.

Але до сайту. Схема типова - невеликий довідник РОІ (музеї, готелі, ресторани) - біля 50 точок по кожній рубриці з описом, трохи загальної корисної інформації та туристичні маршрути. Описи - людською мовою, такі приємно читати. Дизайн чистенький і симпатичний. Юзабіліті - на трієчку (структура трохи плутана, було б непогано зробити "конструктор" подорожі тощо).

Головний плюс: пропонуються 6 маршрутів для прогулянки з цікавими точками та їх описом. Маршрути непогано продумані, нанесені на карту. Їх можна однозначно рекомендувати для прогулянок, і взагалі це хороша ідея. Саме такого контенту хочеться від туристичних сайтів. Жаль, що точки POI (особливо ресторани) не нанесені на карту маршрутів, щоб можна було поїсти на шляху.

Автори спробували зібрати корисну інформацію про місто: безпека, особливості ментальності, бренди. Є вдалі знахідки, є порожні слова ні про що. Бракує чіткої конкретики: в яких районах рекомендовано селитися, а в яких - ні, в які таксі можна сідати, а в які небажано тощо. Те ж саме щодо кухні: загальні тексти про борщ і вареники це добре, а от пояснити іноземцям, що у нас dill у всіх стравах, а ще українці їдять sour vegetables зі свинячим lard було б доречніше. Бракує порад "від іноземця іноземцям" (наприклад, таких - до речі, матеріали типу "100 причин любити %місто%" це цікаво).

Водночас сайт уник двох типових проблем: переказування історичних книг та 1001-го обмилювання теми "клітки з воронами" (банальних і не завжди точних "цікавинок" 10-річної давності). За це їм плюс в карму.

visit
Тепер по важливих проблемах:

1. Місця: сайт явно робили не кияни, тому назви безбожно перебріхані. Жоден психічно здоровий киянин не назве площу Льва Толстого "майданом Лева Толстого", Бесарабський ринок - "Басарабським базаром", а Паніковського - Паніківським. Нафіга?! Ви ж не називаєте площу Ринок "майданом Ринок"! А називати киян "київцями" - це вже адов ад.

2. Заклади: автори описують неточно, без ізюминки, а описи не передають суті закладів.

У "Натюрліху" рекламують "3 сорти власного пива" та торт "Захер" (замість найкращого в Києві вибору пива, зокрема, англійського, яке у нас рідкість). Причому вказано "Ресторан у центрі міста з доступними цінами" - ціни там не захмарні, але і не студентські, середні по центральних пабах. .

Про "Купідон": "вільний простір, де можна приємно проводити час. Тут збирається неординарна творча молодь, подають великі порції поживних страв за демократичними цінами". Видається, що дефініція "тісне богемне кафе зі своєрідною атмосферою і посередньою випивкою та кухнею" було б правдою.

«Паротяг» має відчутну перевагу над конкурентами: бар працює цілодобово, чим не може похвалитися жоден інший заклад у центрі - автора мама додому заганяє о 9-й? Цілодобово працюють обидві "Бочки" на Хресті, "Шато", "Тралейбус" на Прорізній, "Сушія" на Майдані, "Мафія" біля УНІАНа та імовірно ще з пяток кабаків. Було б бажання "догнатися" :)

3. Ціни: зловживання словом "демократичний". Взагалі умовне поняття, але точно не стосується "Натюрліха" чи "Мілк бара", де ціни орієнтовані на середній клас. Демократичні ціни на пиво - у "Тралейбусі", "Галереї смаку" тощо. І вже зовсім не "демократичний" "Пантагрюель" на Золотих.

4. Тексти писалися давно, ще до Майдану. "У центрі Києва, на центральній вулиці — Хрещатику — завжди велелюдно. Тисячі киян, а надто молодь, приїздяють гуляти на неї вихідних, коли вулицю роблять пішохідною" - угу. Ще там бродить бомжувата патріотична публіка та погано пахне. Або на Руставелі у них досі "Золотий дукат" (закрився рік тому, потім був "Баобаб" і теж закрився).

5 і головне: тексти написано на жахливій говірці, схожій на попсований західняцький чи діаспорний діалект.

"У манері кермування деякі водії сповідують культ швидкого їздця" - повний їздець.
"Місце, де охоче «тусувається», чи то пак тирлується київська молодь" - кльово задвинув чо.
Б'юрократичний, молошний, стравоспис, пропонування - всі ці слова у Києві чужі, як плід у Сігурні Уівер. Особливо добиває "Музей Ївана Гончара" та "Їсторія України". Їсторія Ївана, блять. Їван їбав Ївгу, їжак їв їволгу. Зате рубрика називається "Столові та фаст-фуди".

Висновок: нормальна спроба з чистеньким дизайном та корисною інформацією, але зіпсована мовою та неточностями. Як завжди, непрофесіоналізм косить наші ряди.
Tags: критиканство, сайт
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments